Lidhje

Betohen kryetarët e tri komunave veriore në Kosovë


Betohen kryetarët e tri komunave veriore në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Të enjten në veriun e Kosovës u betuan kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveqan, Zubin Potok dhe Leposaviq. Kryetarët e rinj, të tre të përkatësisë kombëtare shqiptare, fituan mandatet e tyre nga zgjedhjet e 23 prillit të këtij viti

XS
SM
MD
LG