Lidhje

Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen


Varhelyi: Kosova dhe Serbia të zbatojnë shpejt marrëveshjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi bëri thirrje sot që Kosova dhe Serbia të zbatojnë plotësisht dhe pa kushte detyrimet për të cilat janë zotuar në marrëveshjen e Ohrit, duke përfshirë edhe atë për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG