Lidhje

Tina Turner, nga fillimet modeste dhe betejat personale në triumf artistik


Tina Turner, nga fillimet modeste dhe betejat personale në triumf artistik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Këngetarja me famë botërore, Tina Turner vdiq në moshën 83 vjeçare, në Zvicër pas një sëmundjeje të rëndë. E mbiquajtur shpesh si “Mbretëresha e Rock and Roll-it”, ajo shiti më shumë se 150 milionë disqe në mbarë botën dhe fitoi 12 çmime muzikore Grammy.

XS
SM
MD
LG