Lidhje

Përvjetori i tragjedisë në Uvalde, Biden thirrje për masa për kontrollin e armëve


Përvjetori i tragjedisë në Uvalde, Biden thirrje për masa për kontrollin e armëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Një vit pas vrasjes së 19 nxënësve dhe dy mësuesve në Uvalde të Teksasit, Presidenti Joe Biden po bënë thirrje për miratimin e “ligjeve të logjikshme për kontrollin e armëve” që do të kufizonin qasjen tek armët automatike sulmuese.

XS
SM
MD
LG