Lidhje

Takimet e nivelit të lartë sinjalizojnë për përmirësim në marrëdhëniet SHBA-Kinë


Takimet e nivelit të lartë sinjalizojnë për përmirësim në marrëdhëniet SHBA-Kinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Ministri kinez i Tregtisë, Wang Wentao ishte në Shtetet e Bashkuara këtë javë, për takime me Sekretaren amerikane të Tregtisë, Gina Raimondo dhe Përfaqësuesen për Çështjet Tregtare, Katherine Tai. Presidenti Biden sinjalizoi për një përmirësim të marrëdhënieve dypalëshe të rënduara së fundmi.

XS
SM
MD
LG