Lidhje

A janë fitimet e korporatave ato që nxisin inflacionin global?


A janë fitimet e korporatave ato që nxisin inflacionin global?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Ndërsa çmimet e ushqimeve dhe mallrave mbeten të larta në shumë vende, disa ekonomistë thonë se inflacioni i vazhdueshëm është pjesërisht për shkak të korporatave që kërkojnë rritjen e fitimit.

XS
SM
MD
LG