Lidhje

Mes disa kundërshtimeve, rritet besimi për miratimin e tavanit të borxhit


Mes disa kundërshtimeve, rritet besimi për miratimin e tavanit të borxhit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Ligjvënësit amerikanë po shqyrtojnë hollësitë e një marrëveshjeje për të rritur kufirin e huamarrjes së vendit përpara votimit që priten në ditët në vijim, pasi presidenti Joe Biden dhe kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve Kevin McCarthy po u kërkojnë ta miratojnë atë.

XS
SM
MD
LG