Lidhje

Çikago shpall gjendjen e jashtëzakonshme për të përballuar fluksin e emigratëve


Çikago shpall gjendjen e jashtëzakonshme për të përballuar fluksin e emigratëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Qyteti i Çikagos po has vështirësi të mëdha për të strehuar një valë të madhe emigrantësh, shumë prej tyre nga Amerika Qendrore dhe Jugore të transportuar atje pasi kaluan kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara.

XS
SM
MD
LG