Lidhje

Qendër rehabilitimi për adoleshentët e Shtetit Islamik


Qendër rehabilitimi për adoleshentët e Shtetit Islamik
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Brenda një kampi në Sirinë verilindore, dhjetëra adoleshentë të lidhur me grupin Shteti Islamik janë futur në një program rehabilitimi për t’i distancuar nga ideologjia ekstreme të ushqyer nga prindërit e tyre, apo të marrë gjatë jetesës nën regjimin e militantëve ekstremistë në Siri dhe Irak.

XS
SM
MD
LG