Lidhje

Volker: Kosova të ulë tensionet, Perëndimi t’i kundërvihet nacionalizmit serb


Volker: Kosova të ulë tensionet, Perëndimi t’i kundërvihet nacionalizmit serb
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara në NATO, Kurt Volker thotë se qeveria e Kosovës gaboi që veproi në Veri pa u këshilluar me Shtetet e Bashkuara dhe BE-në, por shton se Perëndimi nuk duhet të neglizhojë prirjet nacionaliste që ai thotë se po ndjek Serbia në rajon.

XS
SM
MD
LG