Lidhje

Gjykata e OKB-së rrit dënimet për krime lufte për 2 ish zyrtarë serbë


Gjykata e OKB-së rrit dënimet për krime lufte për 2 ish zyrtarë serbë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Anëtarët e apelit të Gjykatës së Hagës për Krimet e Luftës rritën ndjeshëm dënimet e dy aleatëve të ish presidentit serb Slobodan Millosheviç, duke i konsideruar ata përgjegjës për krime në Bosnje dhe në një qytet në Kroaci.

XS
SM
MD
LG