Lidhje

Ish ministri Tahiri lë burgun, dënimin e mbetur do e vuajë në shtëpi


Ish ministri Tahiri lë burgun, dënimin e mbetur do e vuajë në shtëpi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në Shqipëri, ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do ta kalojë kohën e mbetur të dënimit në shtëpi, dhe jo më në burg. Vendimi u mor sot nga Gjykata e Elbasanit. Ish ministri është dënuar me 3 vjet 4 muaj burgim, nën akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

XS
SM
MD
LG