Lidhje

Autorja Ermira Godo: Kujtesa kolektive për krimet e diktaturës, jetike për të ardhmen e vendit


Autorja Ermira Godo: Kujtesa kolektive për krimet e diktaturës, jetike për të ardhmen e vendit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Autorja Ermira Godo thotë se nuk është bërë aq sa duhet që historitë e vrasjeve dhe burgimeve gjatë diktaturës komuniste në Shqipëri të bëhen pjesë e kujtesës institucionale dhe të integrohen në lëndën akademike, në mënyrë që të rinjtë të mësojnë për një brez që po shuhet dalëngadalë.

XS
SM
MD
LG