Lidhje

Rikthehet festivali i shkollave shqipe në Nju Jork, Nju Xhersi dhe Kënektikat


Rikthehet festivali i shkollave shqipe në Nju Jork, Nju Xhersi dhe Kënektikat
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Një ditë më parë, në Bronx të Nju Jorkut u mbajt Festivali i Gjashtë i Shkollave Shqipe, një ngjarje kulturore që rikthehet pas një ndërprerjeje disavjeçare. Nxënës të disa shkollave shqipe në Nju Jork, Nju Xhersi dhe Kënektikat sollën një program të pasur kulturor.

XS
SM
MD
LG