Lidhje

Escobar: Të mbahen zgjedhje në veri të Kosovës dhe serbët të marrin pjesë pa kushte


Escobar: Të mbahen zgjedhje në veri të Kosovës dhe serbët të marrin pjesë pa kushte
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:12 0:00

I dërguari amerikan për Ballkanin i bëri thirrje Kosovës të tërheq njësitë e posaçme të policisë si dhe kryetarët e komunave nga zyrat e tyre në veriun e banuar me shumice serbe, ndërsa Beogradit të ushtrojë ndikimin e tij për të siguruar pjesëmarrjen e serbëve në zgjedhjet e reja në zonë, pa kushte

XS
SM
MD
LG