Lidhje

Biden-Sunak njoftojnë partneritet ekonomik dhe mbështetje ndaj Ukrainës


Biden-Sunak njoftojnë partneritet ekonomik dhe mbështetje ndaj Ukrainës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Presidenti Joe Biden dhe kryeministri i Britanisë Rishi Sunak njoftuan të enjten një partneritet ekonomik mes dy vendeve, që përqendrohet tek tranzicioni energjitik dhe zhvillimi i teknologjive kritike dhe të reja, të cilat janë me rëndësi për interesat kombëtare të të dyja vendeve.

XS
SM
MD
LG