Lidhje

Shqipëri, fermerët hasin probleme me shitjen e grurit, shkak kostot e larta


Shqipëri, fermerët hasin probleme me shitjen e grurit, shkak kostot e larta
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

Në Shqipëri mjaft fermerë po hasin vështirësi në shitjen e grurit të sivjetshëm për shkak se çmimi i tregut është thuajse i njëjtë me kostot e prodhimit. Situatën e kanë bërë më të vështirë edhe problemet e mbartura në bujqësi që lidhen më së shumti me informalitetin dhe copëzimin e tokës.

XS
SM
MD
LG