Lidhje

Përdorimi i dronëve luftarakë në Ukrainë


Përdorimi i dronëve luftarakë në Ukrainë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Ukraina ka përdorur dronë për vëzhgim dhe sulme që nga fillimi i agresionit rus. Por, siç njofton nga rajoni i Donbasit korrespondentja e Zërit të Amerikës Anna Kostutschenko , nganjëherë operatorët e dronëve luftarakë i përdorin ato për të shpëtuar civilët apo edhe për të kapur armikun.

XS
SM
MD
LG