Lidhje

E ardhmja e inteligjencës artificiale në industrinë e argëtimit


E ardhmja e inteligjencës artificiale në industrinë e argëtimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Përdorimi i inteligjencës artificiale është temë e rëndësishme në grevat e aktorëve dhe skenaristëve në Hollivud. Studiot thonë kanë ofruar kompensim të drejtë për rastet kur përdoret IA, por, aktorët dhe skenaristët druhen se IA do përdoret për të kopjuar imazhin dhe zërin e tyre pa i paguar.

XS
SM
MD
LG