Lidhje

Seminari për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare në Kosovë


Seminari për gjuhën, letërsinë dhe kulturën shqiptare në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Në Prishtinë i hapi punimet Seminari i 41-të ndërkombëtarë për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare, në të cilin marrin pjesë një numër i konsiderueshëm i studiuesve të fushës së Albanologjisë. Këtë vit pjesë e diskutimeve do të jetë edhe tema “Shqipja në rrezik"

XS
SM
MD
LG