Lidhje

Studimi: Inteligjenca Artificiale ndihmon në diktimin e kancerit të gjirit


Studimi: Inteligjenca Artificiale ndihmon në diktimin e kancerit të gjirit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Inteligjenca artificiale mund të përdoret në ekzaminimet e kancerit të gjirit për të përmirësuar diagnozën dhe për të lehtësuar ngarkesën e punës së radiologëve. Rezultatet paraprake të studimit tregojnë se kjo teknologji nuk është ende gati të zëvendësojë mbikëqyrjen nga radiologët

XS
SM
MD
LG