Lidhje

Escobar shpreson se Shkupi do të miratojë ndryshimet e Kushtetutës


Escobar shpreson se Shkupi do të miratojë ndryshimet e Kushtetutës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

I dërguari amerikan për Ballkanin, Gabriel Escobar gjatë vizitës dy ditore në Shkup tha se pret vazhdimin e procesit të ndryshimit të Kushtetutës, “të cilin SHBA dhe BE e konsiderojnë si një hap të rëndësishëm të Maqedonisë së Veriut drejt integrimit evropian”.

XS
SM
MD
LG