Lidhje

Bosnje, gazetarët dhe aktivistët protestojnë kundër ligjit për shpifjen


Bosnje, gazetarët dhe aktivistët protestojnë kundër ligjit për shpifjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Miratimi i një ligji që kriminalizon shpifjen në Republikën Serbe të Bosnjës, ka përfshirë në debate të ashpra ligjvënësit opozitarë, vëzhguesit e medias dhe Bashkimin Evropian. Gazetarët po punojnë nën hijen e një ligji të ri për shpifjen që rrezikon t’i përndjekë ata penalisht.

XS
SM
MD
LG