Lidhje

Analistët: Zgjedhjet përmes peticionit nuk e zgjidhin situatën në veri të Kosovës


Analistët: Zgjedhjet përmes peticionit nuk e zgjidhin situatën në veri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00

Qeveria e Kosovës pritet që gjatë javës së ardhshme të përfundojnë aktet nënligjore që i hapin rrugë peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri të Kosovës dhe shpalljes së zgjedhjeve të reja. Por analistë shqiptarë e serbë thonë se peticioni nuk pritet të zgjidh problemin në veri të Kosovës.

XS
SM
MD
LG