Lidhje

Shqipëri, Kujtime Karoshi një grua që frymëzohet nga tradita në Dibër


Shqipëri, Kujtime Karoshi një grua që frymëzohet nga tradita në Dibër
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00

Kujtime Karoshi, nga qarku i Dibrës, po çon përpara traditën e familjes së saj në prodhimin e jufkave tradicionale. Ajo e mbështetur edhe nga gratë e vajzat e familjes së saj të madhe shfrytëzon përveç traditës çdo burim natyror të zonës, dhe i kthen ato në të mira materiale për familjen

XS
SM
MD
LG