Lidhje

Bujar Osmani: Ndryshimet kushtetuese, një mundësi historike për integrimin e Maqedonisë së Veriut


Bujar Osmani: Ndryshimet kushtetuese, një mundësi historike për integrimin e Maqedonisë së Veriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:29 0:00

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ndodhet në Nju Jork në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, prej nga i dha një intervistë Zërit të Amerikës. Ai flet për zhvillimet e brendshme politike dhe sfidat rreth integrimit të vendit në Bashkimin Evropian.

XS
SM
MD
LG