Lidhje

BE: Kosova të nisë themelimin e Asociacionit pa vonesa dhe parakushte


BE: Kosova të nisë themelimin e Asociacionit pa vonesa dhe parakushte
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Bashkimi Evropian i bëri thirrje të martën Kosovës që të fillojë punën për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, pa vonesa dhe pa parakushte. Në një komunikatë, BE shpreh shqetësimin me mungesën e zbatimit të zotimeve të Kosovës e Serbisë në kuadër të marrëveshjes për normalizim.

XS
SM
MD
LG