Lidhje

Tensionet në Veriun e Kosovës mbizotërojnë takimin e Procesit të Berlinit


Tensionet në Veriun e Kosovës mbizotërojnë takimin e Procesit të Berlinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Tensionet e shtuara mes Kosovës dhe Serbisë zunë sot një vend të rëndësishëm në takimin e ministrave të Jashtëm të vendeve të përfshira në Procesin e Berlinit. Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock, e konsideroi provokim të palës serbe rritjen e pranisë së saj ushtarake në kufi me Kosovën

XS
SM
MD
LG