Lidhje

Ukraina përpiqet të ruajë mbështetjen në mes të konfliktit Izrael-Hamas


Ukraina përpiqet të ruajë mbështetjen në mes të konfliktit Izrael-Hamas
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Shumë ukrainas shohin ngjashmëri të madhe mes sulmit të Hamasit në Izrael dhe agresionit rus kundër Ukrainës. Mes frikës se lufta në Lindje të Mesme do të largojë vëmendjen nga vuajtjet e tyre, udhëheqësit hebre të Ukrainës shpresojnë që SHBA do të vazhdojë të mbështesë si Izraelin edhe Ukrainën.

XS
SM
MD
LG