Lidhje

Merret në mbrojtje zona ku u gjet mozaiku i rrallë në Durrës


Merret në mbrojtje zona ku u gjet mozaiku i rrallë në Durrës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Autoritetet kanë marë në mbrojtje një zonë në qytetin e Durrësit ku u zbulua një mozaik i rrallë i periudhës romake. Siç njofton korrespondenti ynë Raimond Kola janë ndërprerë punimet për rindërtimin e një shkolle aty pranë dhe do të vijojnë gërmimet arkeologjike duke synuar ruajtjen e mozaikut.

XS
SM
MD
LG