Lidhje

Jeta e ish Zonjës së Parë Rosalynn Carter


Jeta e ish Zonjës së Parë Rosalynn Carter
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Ish zonja e parë, Rosalynn Carter, vdiq të dielën në moshën 96-vjeçare, në shtëpinë e saj, në vendlindje, në qytetin Plains, të Xhorxhias. Zëri i Amerikës sjell historinë e saj të dashurisë me Presidentin Jimmy Carter deri tek veprimtaria në mbrojtje të shëndetit global dhe demokracisë

XS
SM
MD
LG