Lidhje

Shqipëri, gjuha urrejtjes në rrjete sociale shqetësim për studiuesit


Shqipëri, gjuha urrejtjes në rrjete sociale shqetësim për studiuesit
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

Në Shqipëri, gjuha e urrejtjes po përdoret gjithnjë e më shumë në rrjetet sociale. Në diskutimet që shoqërojnë lajme të ndryshme në këto platforma, studiuesit vënë re se në mjaft raste ajo ashpërsohet deri në nxitje të dhunës dhe vrasjeve.

XS
SM
MD
LG