Lidhje

Gjirokastër, nxitet ruajtja e mjeshtërive të gurit


Gjirokastër, nxitet ruajtja e mjeshtërive të gurit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Në Gjirokastër sfida e ruajtes së banesave monumentale rreth 200 vjeçare është bërë më e madhe për shkak se mjeshtërit e vjetër po pakësohen dhe të rinjtë i qëndrojnë larg këtyre mjeshtërive.

XS
SM
MD
LG