Lidhje

Sullivan: Lufta kundër Hamasit do të zgjasë me muaj


Sullivan: Lufta kundër Hamasit do të zgjasë me muaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Këshilltari amerikan i Sigurisë Kombëtare pajtohet me Izraelin se Hamasi është “thellësisht i rrënjosur” në Gazë dhe duhet kohë për ta mposhtur. Megjithatë zoti Sullivan këmbënguli se nuk është e drejtë që pas luftës Izraeli të mbajë Gazën nën kontroll.

XS
SM
MD
LG