Lidhje

Estonia instalon pajisje vëzhgimi për sigurimin e kufirit me Rusinë


Estonia instalon pajisje vëzhgimi për sigurimin e kufirit me Rusinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Veprimet agresive të Rusisë dhe Bjellorusisë në Evropën Lindore kanë shtyrë vendet e tyre fqinje si Estonia që të forcojnë sigurinë kufitare.Autoritetet estoneze kanë dislokuar trupa dhe pajisje vëzhgimi për të monitoruar kufirin e tyre lindor

XS
SM
MD
LG