Lidhje

Krishtlindja në Nazaret, të krishterët solidarizohen me Gazën


Krishtlindja në Nazaret, të krishterët solidarizohen me Gazën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Në Nazaret, qyteti ku të krishterët besojnë se Jezusi kaloi pjesën më të madhe të jetës së tij, festimet e Krishtlindjes janë zvogëluar në shenjë solidariteti me palestinezët. ronarët e bizneseve thonë se tregtia ka rënë ndjeshëm pasi turistët dhe pelegrinët qëndrojnë larg për shkak të luftës

XS
SM
MD
LG