Lidhje

Shqipëri; “Rozalba” streha e vajzave të dhunuara, shpresë për një jetë të re


Shqipëri; “Rozalba” streha e vajzave të dhunuara, shpresë për një jetë të re
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:00 0:00

Në Shqipëri dhuna ndaj grave dhe vajzave vijon të mbetet shqetësuese. Për të zbutur pasojat e saj në disa zona të vendit janë ngritur qendra rezidenciale dhe strehëza, shtetërore e private. Zëri i Amerikës vizitoi një qendër ku janë strehuar disa vajza te reja që janë perballuar me dhunë dhe abuzime

XS
SM
MD
LG