Lidhje

Diagnostikimi me inteligjencën artificiale i sëmundjeve të zemrës dhe kancerit


Diagnostikimi me inteligjencën artificiale i sëmundjeve të zemrës dhe kancerit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Ekspertët e mjekësisë në Universitetin Johns Hopkins po përpiqen të përmirësojnë diagnostikimin për sëmundjet e zemrës dhe kancerin.  Ata tani mund të krijojnë një kopje dixhitale të zemrës së një pacienti dhe me ndihmën e inteligjencës artificiale mund të bëjnë parashikime më të sakta mbi rreziqet

XS
SM
MD
LG