Lidhje

Emiljana Ulaj, shqiptaro-amerikania e dytë në Këshillin e Bashkisë së Uestçesterit


Emiljana Ulaj, shqiptaro-amerikania e dytë në Këshillin e Bashkisë së Uestçesterit
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:28 0:00

Emiljana Ulaj u largua nga Shqipëria më 1997 duke ardhur në Amerikë në moshën 10 vjeçare, pa ditur asnjë fjalë anglisht. Sot ajo është zgjedhur anëtare e Këshillit të Bashkisë së Uestçesterit në Nju Jork, me një popullsi prej 1 milionë banorësh dhe buxhet prej 2.8 miliardë dollarësh. 

XS
SM
MD
LG