Lidhje

Rexhepi: Projekt-Statuti aktual i Asociacionit krijon hapësirë për një Republikë Serbe


Rexhepi: Projekt-Statuti aktual i Asociacionit krijon hapësirë për një Republikë Serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:07 0:00

Zv/kryeministrja e Kosovës Emilija Rexhepi i tha Zërit të Amerikës se “projekti i tanishëm i Asociacionit të Komunave me shumicë serbe i jep atij nivel të lartë të pushtetit ekzekutiv dhe kjo mund të çojë deri te krijimi i një shteti të ri brenda shtetit tonë” me mundësi shkëputjeje nga Kosova.

XS
SM
MD
LG