Lidhje

Shqipëri, shqetësues niveli i lartë i popullsisë së paraburgimit


Shqipëri, shqetësues niveli i lartë i popullsisë së paraburgimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:44 0:00

Në Shqipëri, mbingarkesa në sistemin e paraburgimit është kritikuar nga Këshilli i Europës si dhe nga përfaqësues të institucioneve dhe organizatave që mbrojnë të drejtat e njeriut. Popullsia e paraburgimit ka qenë e lartë prej dy dekadash dhe sot është rreth 30% mbi mesataren europiane.

XS
SM
MD
LG