Lidhje

“20 ditë në Mariupol”: Tragjedia e luftës ruse në Ukrainë mbërrin në skenën e çmimeve “Oscar” 


“20 ditë në Mariupol”: Tragjedia e luftës ruse në Ukrainë mbërrin në skenën e çmimeve “Oscar” 
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:50 0:00

Në garën e këtij viti për çmimet Oscar, në kategorinë e dokumentarit më të mirë është radhitur edhe një film që përshkruan sulmin rus ndaj qytetit industrial dhe portit të rëndësishëm të Ukrainës, Mariupol, në fillim të luftës.

XS
SM
MD
LG