Lidhje

Sekretari Blinken në Brazil për takimin e G20-ës, takohet me Presidentin brazilian


Sekretari Blinken në Brazil për takimin e G20-ës, takohet me Presidentin brazilian
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Sekretari i Shtetit ndodhet në Brazil për takimin në nivel ministrash të G20-ës, ku temë kryesore pritet të jetë lufta në Ukrainë dhe ajo në Rripin e Gazës. Zoti Blinken ka zhvilluar një takim me Presidentin e Brazilit, i cili ka kritikuar ashpër luftën e Izraelit kundër Hamasit në Rripin e Gazës.

XS
SM
MD
LG