Lidhje

I izoluar në Evropë, Orban shpreson në fitoren e ish-Presidentit Trump


I izoluar në Evropë, Orban shpreson në fitoren e ish-Presidentit Trump
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Kryeministri hungarez Viktor Orban është kreu i shtetit më jetëgjatë në BE. Kritikët thonë se ai e ka forcuar kontrollin e pushtetit duke e gërryer demokracinë. Prej kohësh, ai ka shkaktuar probleme për unitetin evropian dhe aleancën perëndimore

XS
SM
MD
LG