Lidhje

"Besimi te shkencëtarët", studimi i shtrirë në 67 vende e rendit Shqipërinë të fundit


"Besimi te shkencëtarët", studimi i shtrirë në 67 vende e rendit Shqipërinë të fundit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Në një studim mbi besimin tek shkenca dhe shkencëtarët në vende të ndryshme të botës, Shqipëria renditet e fundit krah Bolivisë dhe Kazakistanit. Sipas studimit, shkaqet lidhen me mangësitë në komunikimin e shkencëtarëve me publikun si dhe pjesmarrjen e tyre të ulët në hartimin e politikave

XS
SM
MD
LG