Lidhje

Karolina e Jugut voton për kandidatin republikan për president


Karolina e Jugut voton për kandidatin republikan për president
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Karolina e Jugut do të votojë sot për të zgjedhur kandidatin republikan që do të sfidojë Presidentin Biden në zgjedhjet e nëntorit për Shtëpinë e Bardhë. Gara zhvillohet mes ish ambasadores në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley dhe ish Presidentit Donald Trump.

XS
SM
MD
LG