Lidhje

Zgjedhjet lokale në Turqi, si po përdoret inteligjenca artificiale për lajmet e rreme


Zgjedhjet lokale në Turqi, si po përdoret inteligjenca artificiale për lajmet e rreme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura po paralajmërojnë për taktikat që ata po përdorin, duke përfshirë inteligjencën artificiale dhe videot e rreme në reklamat e fushatës.

XS
SM
MD
LG