Lidhje

Liria e shtypit dhe akuzat e agjencive të zbulimit ndaj faqes WikiLeaks


Liria e shtypit dhe akuzat e agjencive të zbulimit ndaj faqes WikiLeaks
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Aktivistët e mbrojtjes së lirisë së shtypit dhe zyrtarët e agjencive amerikane të zbulimit po ndjekin zhvillimet në Londër, ku Gjykata e Lartë pritet të vendosë për fatin e themeluesit të faqes WikiLeaks, Julian Assange. Uashingtoni kërkon ekstradimin e tij

XS
SM
MD
LG