Lidhje

Pritet të rinisin bisedimet për armëpushim në Gazë


Pritet të rinisin bisedimet për armëpushim në Gazë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Bisedimet për arritjen e një armëpushimi mes Izraelit dhe Hamasit pritet të rifillojnë në Katar ndoshta që të dielën, thanë zyrtarët egjiptianë. Bisedimet do të shënonin herën e parë që zyrtarët izraelitë dhe ata të Hamasit ulen në tryezë që nga fillimi i muajit të shenjtë mysliman të Ramazanit.

XS
SM
MD
LG