Lidhje

Biden: Trump përgjegjës për “egërsinë dhe kaosin” për abortin


Biden: Trump përgjegjës për “egërsinë dhe kaosin” për abortin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Aborti është bërë një temë qendrore e fushatës elektorale. Presidenti Biden fajëson ish-presidentin Trump që i hapi rrugën kufizimeve ndaj abortit. Ndërsa zoti Trump thotë se vendimet për abortin duhet t’u lihen legjislaturave të shteteve.

XS
SM
MD
LG